Gjatë mbrëmjes së sotme një furrë buke në qytetin e Lezhës është grabitur nga një i mitur. Grabitësi 10-vjeçar është futur në furrë për të blerë bukë dhe ka përfituar në kohën që shitja po i shërbente për të marrë një shumë parash nga arka.

10-vjeçari pas këtij akti është larguar menjëherë, ndërsa ende nuk dihet shuma që është vjedhur.

Rreth orës 21:05, në lagjen “Besëlidhja”, një shtetas i mitur 10 -vjeçar është futur në një furrë buke për të blerë bukë dhe në momentin që shitësja po i shërbente ka arritur të marrë nga arka një shumë lekësh dhe është larguar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here