Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën dhe për pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë nisur për te Spitali I Traumës.

Më datë 11.08.2021, rreth orës 07:00, në aksin rrugor Tapizë-Derven, janë përplasur 2 automjete me drejtues shtetasit A. Sh., dhe F. K. Si pasojë e përplasjes janë lënduar pasagjerët në mjet, shtetaset A. R., 20 vjeçe, Xh. Sh., 30 vjeçe dhe M. M., 23 vjeçe, banuese në Kosovë, të cilat ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here