Për një mjedis pa erë të keqe dhe pa përdorur kimikate që janë të dëmshme për shëndetin tonë

Një shtëpi tregon se kush e jeton atë. Një shtëpi e pastër dhe aromatik tregon për dashurinë tonë për ata që jetojnë atje, vëmendjen ndaj detajeve, ndjeshmërinë tonë. 4 këshillat e reja dhe të lira për të parfumuar shtëpinë tuaj do t’ju ndihmojnë të tregoni një histori të thjeshtë dhe të natyrshme. Kometat.

Shumë shpesh për të eleminuar aromat e pakëndshme ne përdorim deodorantë që natyrisht kanë shumë pak. Kimikatet mund të dëshmojnë se janë vërtet të dëmshme për shëndetin tonë. Për më tepër, kostoja e produkteve në shitje është gjithmonë mjaft e lartë.

Të gjitha arsyet për të ndjekur këshillat tona dhe të keni një shtëpi aromatike me siguri të plotë. Le ta zbulojmë tani dhe më në fund zgjedhim atë që ju përshtatet më së miri!

4 këshilla për të parfumuar shtëpinë tuaj për një kohë të gjatë dhe natyrisht
1- Kanellë dhe lekura e Portokallt

Një deodorant natyral i rekomanduar për të eleminuar erën e peshkut, mbeturinave dhe erën veçanërisht të pakëndshme të cigareve.

e nevojshme:

1 lugë kanellë terren (15 g)
Qërimi i një portokalli
1 gotë ujë (250 ml)
përgatitje

I vendosim të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe e sjellim ujin të ziejë. Pastaj uleni nxehtësinë dhe lëreni të ziejë për 3/5 minuta.

Lëreni të ftohet dhe derdhni parfumin e marrë në një shishe me llak. Të përdoret disa herë në ditë, nëse është e nevojshme, në enë kuzhine, banjo dhe mbeturina
2-Rozmarine dhe limon.

Ndër këshillat për të parfumuar shtëpinë tuaj në një mënyrë të thjeshtë dhe efektive, ne gjejmë deodorant me bazë rozmarinë dhe limonin. Një aromë jashtëzakonisht e freskët dhe e këndshme.

C’farë ju duhet:

3 lugë rozmarinë të tharë (45 g)
1 limon me lëvozhgën
1 gotë ujë (250 ml)
Përgatitja:

Derdhni rozmarinë në një tigan me ujë dhe e leme te zjeje . Më pas e presim limonin në feta pa e hequr lëvoren dhe e shtojmë tek  rozmarina

Më pas i ziejmë për rreth 10 minuta në nxehtësi të ulët. Pas e heqim nga zjarri e leme te ftohet  me fas e , filtroni dhe e hedhim kete parfum ne nje shishe spray  .

Këshilla për të parfumuar shtëpinë tuaj

Për të parfumuar dhe pastruar

3- Livander , sode buke dhe uthull molle

E preferuara jonë ndër këshillat për të parfumosur shtëpinë tuaj! I përshtatshëm për çdo mjedis, neutralizon aromat e këqija dhe lë një aromë të këndshme dhe të qëndrueshme.

nevojiten

1 lugë gjelle vaj esencial livando (15 ml)
2 lugë sode buke (20 g)
¼ filxhan uthull molle (62 ml)
Përgatitja:

I hedhim të gjithë përbërësit dhe i përziejmë mirë. Le t’i hedhim në një shishe llak dhe ta përdorim parfumin tonë në çdo dhomë të shtëpisë.

4- Pisha, arrëmyshku dhe gjethet e gjirit

Dhe së fundi, 4 këshillat tona të fundit për të parfumosur shtëpinë tuaj. Një parfum që ndihmon në eliminimin e baktereve, shumë i dobishëm në rast të alergjive

e nevojshme:

3 degë pishe
1 arrëmyshk
2 gjethe dafine
1 gotë ujë (250 ml)
I vendosim të gjithë përbërësit në një tigan dhe i sjellim në zierje. Më pas lëreni të ziejë në nxehtësi të ulët për rreth 10 minuta. E vendosim tiganin në dhomat që duam ta parfumojmë dhe pastrojmë.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here