Shkoi në Kosovë për tu takuar me liderët politikë dhe nuk  pranoi të merrte pjesë në mbledhjen e Këshillit Politik ku po diskutohen ndryshimet kushtetuese të Kodit Zgjedhor me hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve. Në videot që ka postuar në Facebook, Basha shihet me maskë, por me hundën e lënë jashtë. Ekspertët kanë thënë se nëse maska nuk mbahet ashtu siç duhet nuk ka asnjë vlerë, pasi thelbi është të mbulohet goja dhe hunda.

Basha me maskë, por hundën jashtë, Braçe: Nuk mbahet

Basha me maskë, por hundën jashtë, Braçe: Nuk mbahet

Zv kryeministri Braçe ka postuar një foto të tij dhe thotë se mirë që nuk e vendos maskën siç duhet ehde pse sillet dhe flet si epidemiolog, por kur ishte këtu në Tiranë edhe në ambiente të vogla sa një dhomë nuk e vendoste.

Basha me maskë, por hundën jashtë, Braçe: Nuk mbahet

Më poshtë keni reagimin e plotë të Erion Braçes:

NUK MBAHET MASKA KESHTU OR QYQ!
BOLL PE HUNDEN TENDE!

E shihni,
ky qe ju flet per Coronavirusin,
qe shan e mallkon cdo dite,
qe ben mjekun-infeksionistin, epidemiologun etj,
qe ben shpetimtarin e qe uleret cdo dite
beni si them une e beni si bej une,
NUK DI TE VENDOS AS MASKEN NE SURRATIN E TIJ!

Pra,
mire qe duhet te shkonte ne Kosove qe te vinte maske sepse ketu as ne ambjente te vogla sa nje dhome
nuk e vinte,
por ky nuk di as si ta vendose masken!

Ky do ju mbroje, ky do ju shpetoje!

Deri tani gjithkush ka thene per te se
SHEH VEC HUNDEN E TIJ!

Ja ku e keni, vec hunden e tij pa,
ndaj ai e kish hunden jashte e kryeministri i Kosoves brenda maskes!

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here