Home Blog

Si drogohen studentet ne klubet e nates ne Angli dhe pastaj …

0

U zgjova shumë e hutuar, rrëfimi i studenteve britanike që thonë se u zgjuan me shpime nga gjilpërat, pasi e kishin kaluar natën jashtë

Gratë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar thonë se janë injektuar me gjilpëra në klubet e natës, duke u zgjuar të nesërmen pa kujtuar se çfarë ka ndodhur një natë më parë, sipas raporteve të shumta. Policia në Nottinghamshire, West Yorkshire dhe Skoci kanë marrë të gjitha raporte për injeksione dhe po hetojnë incidentet.

Një burrë 20-vjeçar në Nottingham është arrestuar dhe u lirua me kusht në lidhje me një raportim të një incidenti me gjilpërë më 16 tetor, raporton Insider  Zara Owen, një studente e vitit të parë në Universitetin Nottingham, tha për The Independent se ajo humbi ndjenjat gjatë një nate jashtë dhe u zgjua me një “gjurmë” në këmbën e saj, e cila i shkaktoi asaj dhimbje të mprehtë. Një 19-vjeçare në Nottingham – e cila nuk deshi të përmendet emri – tha se ndjeu “një pickim në pjesën e pasme të krahut të saj” para se t’i bie të fikët ndërsa po festonte në klubin e natës në Nottingham.

Studentet tregojnë shenjat e injektimeve

Përpos injektimit në trup, gjithashtu është raportuar për rastet kur personi ka vendosur diçka në pijen e viktimës së tij. Policia e Nottinghamshire ka pranuar 32 raporte për pijet e njerëzve që janë injektuar me diçka që nga 4 shtatori. Shumica e raportimeve janë bërë nga vajza të reja, veçanërisht studente, por ka pasur edhe raporte për të burra të rinj që ishin injektuar, tha policia. Zara Owen, 19-vjeçare dhe studente në Universitetin e Nottinghamit, thotë se ajo ishte injektuar me një gjilpërë në klubin e natës Pryzm më 11 tetor.

Zara

Ishte sikur të mos kisha qenë aty, gjë që është padyshim e tmerrshme të kthehesh prapa. U zgjova shume e hutuar, thotë ajo. Kisha shumë dhimbje. Kisha një dhimbje në këmbë dhe çaloja shumë, ka shtuar studentja.

Ngjashëm rrëfen edhe kolegia e saj, Sarah Buckle, 19 vjeçe e cila beson se u injektua në dorë natën e 28 shtatorit.

Ajo thotë se u zgjua në spital pa e kujtuar se çfarë kishte ndodhur një natë më par duke parë një shpim në dorën e majtë. Buckle deklaroi se ajo duhej të bënte një test hepatiti pasi kishte pikasur shpimin.

Netflixalbania

Hetime intensive për vrasjen e biznesmenit në Fier, provat që ka grumbulluar policia

0

Hetime intensive po zhvillohen për vrasjen e biznesmenit Demir Backa në Fier. Burime për Klan News bëjnë me dije se hetuesit kanë arritur që të sekuestrojnë 1 kallashnikov dhe një pistoletë, në makinën e djegur në afërsi të qytetit të Fierit, e cila mendohet se është përdorur nga autorët për ekzekutimin e 57-vjeçarit.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes janë gjetur 16 gëzhoja, pasi autorët qëlluan me breshëri ndaj Backës. Deri tani dyshimet janë se në atentat janë përfshirë dy persona, të cilët kanë qëlluar në drejtim të 57-vjeçarit, i cili mbeti i vdekur në vend.

Pistat e hetimit janë disa, pasi biznesmeni mund të jetë vrarë për hakmarrje, për shkak të një konflikti të kohëve të fundit. Po nuk përjashtohet dhe pista e konflikteve të vjetra, pasi është Demir Backa është vëllai i ish-anëtarit të bandës së Fierit, i vrarë në 1997.

Ngjarja ndodhi në rrethrrotullimin e rrugës së vjetër që lidh qytetin e Fierit me Vlorën, pranë një qendre tregtare dhe mësohet se është qëlluar me breshëri automatiku brenda kësaj makine Audi.

tvklan.al

O zot . Faleminderit per cdo sekond qe marr fryme i shendetshem. Mesazh i fortë Fotografia e babait dhe djalit pa gjymtyrë shpallet “FOTOJA E VITIT”

0

O zot . Faleminderit per cdo sekond qe ma r fryme i shendetshem. Mesazh i fortë Fotografia e babait dhe djalit pa gjymtyrë shpallet “FOTOJA E VITIT”

O zot . Faleminderit per cdo sekond qe ma r fryme i shendetshem. Mesazh i fortë Fotografia e babait dhe djalit pa gjymtyrë shpallet FOTOJA E VITIT

Fotoja u perzgjodh mes mijra fotosh dhe imazhesh te derguar nga 163 vende te ndryshme.Cmimet do te ndahen diten e shtune ne Art Siena bashke me shperblimet perkatese.

Netflixalbania

Jam nje vajze 31 vjece . Kam nje vajze 5 vjece. Kam dy univeristete dhe dy patenta . Po jap provimin e gjuhes gjermane. Dua dike 40-50 vjec te jetoje ne Gjermani ose Itali .

0
Jam nje vajze 31 vjece . Kam nje vajze 5 vjece.
Kam dy univeristete dhe dy patenta . Po jap provimin e gjuhes gjermane.
Dua dike 40-50 vjec te jetoje ne Gjermani ose Itali .
Vetem persona serioze dhe jo mashtrusa
Ju lutem ma postoni kete njoftim.
Faleminderit shume pue te mbare
Netflixalbania

Të gjithëve na ka bërë përshtypje, po pse fëmijët po shëndoshen në ditët e sotme?

0

Shumë faktorë të jashtëm përcaktojnë zgjedhjet dietike që fëmijët bëjnë çdo ditë. Sfida është t’i ndihmojmë fëmijët tanë të shohin përtej këtyre ndikimeve, në mënyrë që ata të mund të zgjedhin ushqime të shëndetshme, edhe kur prindërit e tyre nuk janë me ta. U

Ushqimet e pasura me yndyrë, sheqer dhe me pak lëndë ushqyese duhet të konsumohen në sasi të vogla dhe gjithmonë të plotësohen me ushqime të pasura me vitamina, minerale dhe elementë gjurmë, të cilët janë të nevojshëm për rritjen e tyre.

Shoqëria e sotme i detyron anëtarët e saj të hanë shumë dhe të lëvizin pak ose asgjë, gjë që përkthehet lehtësisht në miliona njerëz obezë dhe mbipeshë.

Meqenëse shumë sëmundje kronike fillojnë herët në jetë, është e rëndësishme t’i japim formë zgjedhjeve të fëmijëve tanë përsa i përket dietës dhe stërvitjes që në moshë të hershme.

Në fund të fundit, dihet që fëmijët përvetësojnë mënyrën e jetesës dhe zakonet e prindërve dhe në shumicën e rasteve i ruajnë ato edhe pasi të rriten.

Disa nga faktorët e jashtëm që favorizojnë obezitetin janë:

Ushqimi konsiderohet një ngjarje e këndshme, e këndshme dhe argëtuese dhe reklamohet vazhdimisht nga mediat.

Ushqimi i shpejtë i josh fëmijët e vegjël me lojëra dhe gara. Paketimi i ushqimit dhe mënyra se si vendoset në raftet e supermarketeve dhe dyqaneve tërheq fëmijët.

Porcionet që ofrohen në restorante janë shumë të mëdha, në mos të mëdha dhe shpesh nuk ka ushqime të shëndetshme në menutë e tyre. Fëmijët shpesh hanë jashtë.

Shkollat ​​shesin ushqime me cilësi të dyshimtë. Vlera që i jepet në ditët e sotme të qenit i dobët, shpesh stimulon dietën që përfundon duke u çmendur.

 

Zakonet e këqija të të ngrënit të familjes dhe keqkuptimet për shëndetin. Mungesa e kohës së lirë. Fëmijët shpesh lihen vetëm pas shkollës.

Fëmijët bëjnë një jetë sedentare (duke shpenzuar shumë orë në ditë para televizorit, kompjuterit dhe videolojërave).

Pengesat për ushtrime (lagje pa trotuare, rrugë të pashënuara, shtëpi të mbushura me njerëz që krijojnë mungesë hapësire, parqe dhe kënde lojërash të pasigurta, rrugë me trafik të shpeshtë).

Të gjithë e kuptojmë se është një situatë e vështirë me ndikime të mëdha nga kompanitë e reklamave, mungesë hapësire dhe kohe, jetë stresuese dhe dëshirë për t’i bërë fëmijët tanë të lumtur.

Pasi të bëheni të vetëdijshëm për këta faktorë dhe efektet e tyre, do të jeni më të pajisur për t’u përballur me ta.

Kur një çift vendos të ketë fëmijë, pjesë e përgjegjësisë duhet të jetë jo vetëm sigurimi i ushqimit, por edhe nxitja e një diete të shëndetshme. Ky synim është po aq i rëndësishëm sa kushdo tjetër që ju vendosni si prind.

Ju mund të pyesni veten se si ta ndryshoni situatën duke parë listën e mësipërme të faktorëve. Megjithatë, ju mund ta bëni atë.

Pasi të kuptoni mesazhet tinëzare me të cilat bombardohen fëmijët tuaj çdo ditë, do të jeni në gjendje t’i ndihmoni vetë fëmijët të ndërgjegjësohen për këtë.

Ju dhe fëmijët tuaj mund të filloni të vëzhgoni, diskutoni dhe rezistoni ndaj këtyre ndikimeve. Koha është një tjetër faktor serioz. Përfitoni nga çdo mundësi që ju jepet për diskutime kuptimplota rreth ndikimeve kulturore dhe zakoneve të shëndetshme të të ushqyerit.

 

Gjithashtu, gjeni kohë për të ushtruar dhe luajtur me të ose për të gatuar diçka të shëndetshme në kuzhinë. Bëni më pak angazhime që të mund të kaloni më shumë kohë me fëmijën tuaj. Vendosni përparësitë tuaja.

Mendoni se çfarë do t’ju kënaqte dhe çfarë do t’ju mbushte. Për shumicën e prindërve gjëja më e rëndësishme është të kenë një marrëdhënie të mirë dhe harmonike me fëmijën e tyre.

Gatimi së bashku në kuzhinë është një mënyrë ideale që fëmija juaj të hapet dhe të flasë me ju. Të mësosh se si të bësh ushqime me vlera ushqyese është njohuri e dobishme, përveç përvojës që ata fitojnë.

Ju gjithashtu mund të shfletoni revistat ose të shikoni TV së bashku për të shpjeguar strategjitë e reklamimit të kompanive. Megjithatë, mënyra më argëtuese për të njohur fëmijën tuaj është të stërviteni së bashku.

Provoni një videokasetë ushtrimesh ose kërcimi, bëni një shëtitje ose ecni me biçikletë në lagje. Së fundi, le të themi se perceptimi juaj për ndikimet e përmendura më sipër dhe vendimi juaj për t’i luftuar ato është hapi i parë drejt një diete të duhur dhe të ekuilibruar.

Kur vetë prindërit e kuptojnë fuqinë dhe ndikimin që kanë kompanitë ushqimore në shëndetin e familjes së tyre dhe zakonet e të ngrënit, ata do të kërkojnë ndryshim.

Egla Ceno

Luftë mes policisë dhe një grupi të armatosur në Greqi, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur, mes tyre 6 efektivë

0

Një përplasje me armë ka ndodhur mes një grupi të armatosur dhe policisë në Greqi, në Peramë, ku kanë mbetur një i vdekur dhe 7 të plagosur. Sipas mediave greke, policia i ka bërë më shenjë drejtuesit të një makine, në të cilën ndodheshin edhe të dy persona të tjerë, që të ndalonte për një kontroll.

Por drejtuesi i mjetit nuk i është bindur urdhrit të policisë dhe është larguar me shpejtësi. Efektivët i janë vënë nga pas në ndjekje, e cila ka përfunduar në rrugën Elpidos, në Peramë. Në momentin e ndalimit, drejtuesi i makinës ka përplasur një motor të policisë, duke bërë që këta të fundit të qëllojnë me armë. Njëri nga tre personat që ndodhej në makinë ka humbur jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur, së bashku me gjashtë policë. Ndërsa personi i tretë që ka qenë në makinë, ka mundur të arratiset dhe është shpallur në kërkim.

Shekulli online

Bujari 24 vjec. Nje dite raha gruan time ajo i tregoi vellait te saj dhe ai me dy shok me rahi pastaj me qxx ne bxth .Dua te vdes ?

0

Bujari 24 vjec. Nje dite raha gruan time ajo i tregoi vellait te saj dhe ai me dy shok me rahi pastaj me qxx ne bxth .Dua te veds ?

Historia e cila ka mbërritur ditën e sotme në rubrikën e psikologes së ‘The Sun’ është krejtësisht ndryshe nga çfarë keni lexuar deri më tani.

Një rast i cili do të hasë shumë debat dhe kundërshti pasi situata ka dalë jashtë kontrollit dhe ka krijuar një ‘lëmsh’ të vërtetë.

Por për më tepër lexoni letrën e plotë që një 35-vjeçar i ka dërguar psikologe Deidre.“E dashur psikologe…

Jam një raport se.ksual me vëllain e gruas sime dhe kjo gjë është fantastike për ne por nuk mund të lë gruan dhe fëmijët për të jetuar me të.

Netflixalbania

Eda 33 vjec nga Durresi. Jetoj e vetme se familja me ka braktisur.Jam e bukur dhe e mire dhe punetore e ndershme. kerkoj nje njeri qe te me ofroje familjen qe kam enderuar qe femije .

0

Eda 33 vjec nga Durresi. Jetoj e vetme se familja me ka braktisur.Jam e bukur dhe e mire dhe punetore e ndershme. kerkoj nje njeri qe te me ofroje familjen qe kam enderuar qe femije .

Prsh jam nje goc nga drr jam 33 vjece jetoj vetem per arsyje familjare familja ime me ka braktisur sepse kam bere ca gabime fatale qe nuk falen dhe i pranoj keto gabime por kur vjen fundi me i kuptuar eshte von tani jam ne depresjon pz nga merzitja dua nje djal te mire te bashkjetoj me te dhe te me ndihmoj po punoj ne nje fabrik por kam nevoj prap per ndihm ma mor te bashkjetoj dhe te me ndihmoj se sa te perfundoj rrugve ju lutem mos me paragjykoni sepse njeriu ben gabime ne jete ca me gabime me mend ca pa mend por ju lutem jo tallje sepse jam e vuajtur dhe per momentin jam shum e crregullt nga gabimet e mia ju lutem me ndihmoni faqja me nje djal te mire .nuk tallem pz e madh te gjitha fjalet i kam serjozisht .flm faqja po e postuat , dhe ju djem mos u tallni me mua se jam e drejt dhe bie shum preh nga meshkujt.

Pershendetje stafi

Faleminderit po e postuat dhe puine te mbare

Netflixalbania

SHBA. Xhirimet e filmit kthehen në tragjedi Aktori i njohur qëllon me armë, 1 i vdekur, 1 i plagosur rëndë

0

Provat gjatë xhirimit të një filmi u kthyen në një tragjedi pasi një grua humbi jetën dhe një burrë mbeti i plagosur kur aktori Alec Baldwin qëlloi me armë lodër që përdoret në filma. Policia në SHBA tha se aktori shkarkoi armën gjatë filmimeve të një filmi Western të shekullit të 19 Gruaja u dërgua me urgjencë në spital por nuk mundi t’i shpëtojë dëmtimeve. Regjisori i filmit po merr ndihmën e parë, shkruan BBC.

Viktima, Halyna Hutchins, 42 vjeçe ishte duke punuar si drejtore e fotografisë. Ndërkohë i plagosur është Joel Souza, 48 vjeç. Policia është duke hetuar rreth ngjarjes të ndodhur në Bonanza Creek Ranch, një vend mjaft popullor për filma. Mësohet se deri tani akoma nuk janë ngritur akuza.

Gazeta lokale meksikane, The Santa Fe New Mexican raporton se aktori 68-vjeçar është parë i përlotur jashtë komisariatit të policisë të enjten. Halyna Hutchins ishte nga Ukraina dhe është ishte rritur në një bazë të ushtrisë sovjetike. Ajo kishte studiuar gazetari në Kiev dhe për film në Los Angeles. Revista American Cinematografer në 2019 e cilësonte atë një yll në rritje.

Ajo ishte drejtorja e fotografisë në filmin Archenemy, lançuar në 2020 me regjisor Adam Egypt Mortimer. Me vjen shumë keq që humbën Halyna dhe ndihem shumë i irrituar që kjo ndodhi gjatë xhirimeve shkruan në Twitter Mortimer.

Top Channel

Hej ç’kemi. Jam Denisa 30 vjec nga Tirana por dukem si 18 vjec.Jam shume e zene ne pune ndaj dua te njoh dike ketu se …

0

Jam nje vajze rreth 30 vjec . jam brune, simpatike . jetoj ne Tirane dhe nederkohe punoj ne profesionin tim. kam qene shum e dhene mbas arsimit, karrieres , suksesit ne jeten profesionale dhe kam lene ne plan dytesore jeten private. deshiroj te njoh nje djale te mire per ta njohur. dy kriteret e mia jane qe djali te punoj dhe te jete simpatik… un jam vajze e thjeshte , provokuese , dhe jam shum selsektive… ne perditshmerine time nuk kam shume kohe te dal dhe te njoh djem prandaj po e provoj nje here ne jeten virtuale.. jam shum skeptike por ku i dihet. lini komentin tuaj dhe do ju kontaktoj… Respekte per te gjithe…

Faleminderit stafi po e postuat

Pune te mbare

Netflixalbania