Burri i motres ma mori virgjerin U ndava nga i dashuri se me vinte turp ti tregoja dhe…-Pershendetje Historia jetes. Te lutem anonim. Jam nje vajze nga Shkodra dhe po vuaj nga nje halli te madh ne shpirtin tim. Une shume kam vuajtur nga kjo ngjarje dhe kurr nuk e kam pasur mundesin qe ta shprehi veten ose ti tregoj ndonje njeriut nga turpi, jo per veten po per personin qe ishte ne faj. Isha me motren duke bere pazar nje dit ne treg dhe e shohim burrin e motres duke shetit me nje shok dhe me tha eja me ne te shkojm ne ndonje lokal te pim nga nje kafe.

Une isha e re, beqare, e bukur me plot t’ardhmen. Ishim duke pire kafe shume mire dhe shoki burrit motres me vuri mendjen tha vajze me pelqen ti. Qendrimi yt me hoqi trunin. Me pelqente edhe aj po ashtu. Ishte veshur mire, ne nje xhup te kuqe dhe pantollonat e zeza me nje pal patika te bardha. I kishte then burrit motres qe i kam pelqyer po ashtu edhe une isha e sigurt qe kisha ndjenja per te ngase mu duk si nje zoteri i vertet. Burri motres nuk e zgjati ket bisedim fare dhe tha ok une do ta bej nje takim per jush edhe pse nuk jam engjell dashurie.

Me erdh pak si e quditshme kjo pergjigje. Motra ishte nqef, me thoshte sa bukur me dal te 4 per argetim ne disko apo lokale tani se kemi me problem me i njoftu çunat se jane shok. Dola me djalin me pi kafe dhe biseda shkonte nrregull, me tregonte si kishte mbaruar fakultetin e lart ne Greqi (Athens) dhe ishte ingjinjer. Isha kurioze pse tere ky djal beqar po me the ende nuk me eshte dal fati perball po tani me duket se po. Vazhdova te tregoja se edhe une kurr nuk kam perjetu ndonje dashuri te tille.

Mbas shume takimeve, i premtuam njeri tjetrit se do te duam njeri tjetrin deri ne pa fundesi. Ishte aq i sjellshem, aq i kendshem per te bisedu sa qe nuk u ngopsha fare me te kur isha. Burri motres vazhdonte te bej presion dhe te bente pyetje mua kinse jam une grua tij. Ku je? A je ende me shokin? Qfar po beni? Kur do kthehesh? Oreee qfar jan gjith keto pyetje, me ler rehat. Me vinte keq ndaj motres te tregohem e pa sjellshme po nuk kisha zgjidhje.

Vazhdimisht me vezhgonte ne sa ora po dali, qfar po veshi dhe shume gjera te tjera. Une e ndjeva nje xhelozi te tille po me duke vetja e çmendur. Jo jo nuk ka mundesi nje gje e tille. Nje dite erdha tek shtepia motres per me thirr me dal me be pazar si ishim mesuar te bejme vikendes zakonisht dhe me hapi deren burri motres me the ee mi? Erdhe te infekton gruan time apo jo? Qfare?!

Me shume nervoz i thash ti nuk ke te drejt te flasesh kur ti ishe ” engjelli dashuries apo jo? ” Dhe pa pritur me kapu nga krahi dhe me futi brenda ne shtepi dhe me tha vajze ti do te jesh e imja, une nuk do te la qe kurr ti te behesh e ati, aj nuk eshte per ty. Une bertisja me ze tlart, motra nuk ishte aty, kishte dal per lendup dhe me kapi aj dhe me te gjith fuqin me shtynte ne krevat dhe filloj mi kapi rrobat i gjuajti ne toke. Une bertisja vazhdimisht askush nuk degjonte.

Me maltretimoj deri ne piken qe nuk kishe me fuqi as ti them ti ndalet. Me mori gjeren me te vlefshem qe une kam. Gjeren qe u desht dikush qe e dua te me marrte jo ky qeni. Ky felliqsire. Jeta tani me shendrron ne ferr, jam ndare nga i dashuri prej turpit se sdo te kisha mundur ti tregonte kurr sepse jam e bindur qe do te ish bere luft. Jam larguar nga motra, nga familja ime per shkak tij. Kurr nuk jam ndje kaq e vetmuar. Po ndjehem e pa pastert. Po ndjehem e vetmuar, jam ra ne depresion.

Ende nuk e din askush se qfar me ka ndodhur per shkak se e di qe nuk do te me besonte askush. Jam bere e tij dhe e ndjej veten si prone e atij gomarit. Jam e deshpruar me jeten, si o vlla e gjeta dashurin e pare dhe ajo nuk me vazhdoj siq duhet pa nderhyrje. Kam tentuar ta mbys veten nga halli madh po nje ze ne mendje me thot ke shume per te jetuar dhe nuk me len te bej. Kam nevoj te kshillohem te ndonje psikolog po se pari duhet ti tregoj familjes sime. Ata jan prioriteti im dhe nuk dua te genjej me.

A ka mundesi qe nese i kisha treguar i dashuri do te me kishte kuptuar apo te me braktise? Po motra si do e ndjen veten? Nuk dua te jem shkaku i ndarjes se motra ime eshte xhan. Te lutem me trego nga t’ia filloj.

Jam ne hall dhe po shkruaj me nje qellim te me ndihmonte dikush nga ju qe nuk me njef fare dhe nuk gjykoni. Falimenderit.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here