Ai e qelloi me shuplake ne fytyre me gjithe forcen gruan time. Une ngriva  .  Ajo uli koken dhe  i mbushi syte me lote, me faqen e skuqur,shenjat e gishtave ne fytyre po thoshte  me ze te ulet «  Me fal , Me fal ,se bej me , te lutem me fal »

Te dashur miq kjo eshte nje ngjarje vertet e padegjuar  dhe shume e rende. Por nuk dua te mendoni keq per mua. Kjo eshte historia ime e vertete te cilen dua ta ndaj me ju pasi keshtu mendoj qe vuajtjet e mia do te jene me te lehta .

Une jam me origjine Mirditor. Ne fshat ku jetoja u njoha me nusen time 3 vjet me te vogel dhe shume shpejt u martuam . Isha me fat ajo ishte vajza me e bukur qe kisha pare deri atehere. Familjet tona ishin afer dhe te dyja ishim familje me emer te mire dhe me tradita . Tashme pas 10 vitesh martes n epo risim nje vajze dhe nje djale qe jane drita e syve tane. Kur ze fill historia jone. Pas 3 vitesh martes ne fshat une isha i lumtur dhe cdo gje shkonte mire. Nusja ime qe ne fillim me thoshte qe sikur te binim ne nje qytet posht.

Ne fillim nuk i vura rendesi por ajo vezhdoi te merzitej dhe kerkesa e saj filloi te behej kusht per mardhenien tone.Pas tre vitesh zenkat tona filluan rregullisht. Kishte jave qe nuk flisnim ose flisnim me zor. Edhe shtrati bashkshortor sikur ishte bere me i ftohte

fundi i pjeses se pare na ndiqni neser per vazhdimin e historise

Netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here