Nje histori e dashurie qarkullon ne social media, ku gruaja tregon se nuk ka ndjenja per burrin, por kolegun e tij

Historia e plote:

Perpara qe te shkruaj historinë time iu lutem mos komentoni fare nese ofèndoni sepse jeta i ka te gjitha. Une qe po ju shkruaj jam nje grua 40 vjecare i kam tre femije. Unë jam rrit me shum halle familiare sa nuk mund te pershkruhen, me prind te paafte e vlla te semure, kam nejt ke baba me i rrit vllaznit e motrat.

Une jam ba 30 vjece ke baba tu punu si djal e si vajze, kam mbajt nderin nuk jam lidh me askend. Zoti ma pru fatin e u martova para 10 vjetsh me nje djal te mire, por un nuk eshte se e dashuroja aq shume, e doja e respektoja pa fund sepse ai me konsideronte si princesh.

Na fali Zoti femijen e pare e ishim te lumtur pavarsisht problèmeve ekonomike. Unë e kam mbeshtetur burrin tim gjithmonë. Dolem ne evrop me punu na u hap fati. Filluam jete te re, kurr nuk e nenvlersuam njani tjetrin. Femija i par shkoj ne kopsht e un fillova pun, siç thashe me lart mos me ofendoni se jam rrit e martu e ndershme.

Ne pun u dashurova tmerresisht si vde.kja me kolegun tim te moshes time, edhe ai eshte i martuar me femije. I kemi ba ball shume luf.tes se dashuris mos me kriju marrdhanie sePSE edhe ai i ndershem ishte, por nuk ia dolem luf.tes kunder dashuris.u dorezuam njeri tjetrit. Per mua ishte dashuri e vertetë, nuk shpjegohet me fjalë, kan kalu 5 vite e tashme jena largu shum se kemi nderru pune.

Nje here para dy vjetesh gruja e tij mi lexoj sms qe i kisha shkru, u ba nami sepse ajo me njihte si kolege me te shoqin, sa nuk kam vde.k nga merzija, por pavarsisht cdo gjeje lidhja jonë vazhdoj prap por e pla.gosur tashme, po ma e zeza ndodhi kur burri im i lexoj edhe mesazhet e atij tek tel i im.

Tash me zemer te copetuar jetoj, se burrin e kam te mire e me do, kam familje te mrekullushme, por si mund ta harroj ate njeri qe ishte i ndershem si un e luf.toj si une per te mos krijuar marrdhenie, u dashuruam fort e ishim shum te lumtur, u mundova shume ta kaloj dhe mos te bij ne kete situat dhe mos te kem probleme se pari me veten pastaj edhe me burrin me familjen time mos te shkaktoj probleme gjithashtu mos ti shkaktoj probleme as njeriut qe e fillova ta dua nuk doja qe as ai te kete probleme sepse nuk e dojaa kete, por dashuria mbi te gjitha dashuria mi mori te gjitha keto forca qe nuk pata mundesi ta ndaloj, ndjehem keq per kete, por tek une ajo pjesa e dashuris ishte bosh une thash qe kam nje burr shume njeri te mire eshte i kujdesshem shume por qfare te beje une skam dashuri per kete dhe sjam une qe e vendos eshte zemra ime qe me maltrètu diku tjeter, mos valle kjo dashuri ishte màllkim per mua?

Ju lutem si mendoni a duhet te luf.toj te mos e humb ate dashuri, theksoj se dielli nuk me nxen pa ate njeri, te pakten ta di si eshte. Zoti u ndihmofte te gjithve.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here