Kjo eshte letra ekunates me te vogel ne nje shtepi te madhe me shume vellezer ku vellai i madh dhe me i pasur eshte Aliu. Ajo rrefen se  Çdo të shtunë Aliu Kunati i madh vjen për darkë. Pas darke ai futet në dhomën time dhe më thotë se është sevap që ta kenaq ate dhe se kjo nuk ka asnje problem mes vellezrve. Edhe pse ai nuk i kallzon burrit tim ai futet ne dhomen time ndersa tavolina eshte akoma shtruar dhe ben ate qe i don qejfi.Une ne fillim nuk doja por ai me tha se si kunati i madh mund ta prishte martesen tone ose ti merte shtepine dhe pronat burrit tim. Ai me tha qe ska asnje problem dhe se zoti nuk e denon se ka plotesuar deshiren e vellait me te madh te burrit. Tani po me duket si normalitet vec pyes veten se a ndodh kjo dhe ne familje te tjera te medha si kjo qe kemi ne ?

Faleminderit stafit.

Netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here