Dha shpirt pasi lindi djalin/ Rrëqethin familjarët e 20-vjeçares shqiptare: La amanet emrin e djalit që as në krah se mbajti

Nëna 20 vjeçare Klea Muxhaj nga fshati Zhulat i Gjirokastrës ndërroi jetë mëngjesin e djeshëm, pasi solli në jetë djalin e saj.
Si bëhet e ditur ajo kishte lënë amanet se si do ia vinin emrin djalit të saj. Zabrion është emri ajo që kishte zgjedhur për djalin e saj.

Familjarët e të ndjerës kanë thënë se Klea mezi priste ta mbante në krah të voglin e saj dhe se e kishte ëndërruar shumë këtë moment, por nuk mundi.

Disa nga familjarët kanë thënë se mjekët nuk i dhanë ndihmën e duhur dhe ajo humbi jetën.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here