Shqipja e “Përputhen”, ka folur për herë të parë në një intervistë për “Prive”, pas përjashtimit nga programi, përja shtim ky që ngjalli shumë debate.

Ish-konkurrentja i quajti fallco vajzat e djemtë e programit dhe në rrëfimin e saj u shpreh e indinjuar edhe për Bora Zemanin e Arjan Konomin.

“Emisioni Përputhen është real. Por personazhet brenda janë komplet show. Unë kam qenë 100% e vërtetë. Kështu jam unë, si brenda, si jashtë pavarësisht se nuk pata mundësinë ta tregoja veten time deri në fund. Keni parë vetëm 5% të Shqipes, s’keni parë asgjë. Jam shumë e më shumë. Përveç Fjorelës, vajzat e tjera janë fallco nga koka te këmbët. Kam respekt shumë për Beratin sepse ka ardhur dhe është larguar për mua.

Nuk e prisja vendimin e përjashtimit sepse ata më njihnin shumë mirë. Unë kam dhënë aq shumë për atë emision sa e meritoja detyrimisht një shpjegim. Prezantuesja tha që unë isha “shembull i keq”, kush ishte shembull i mirë aty? Kush? Graciano që erdhi të na shfaqte prostitucionin pa licensë apo marrëdhënie treshe-katërshe?

Për Arjanin jam mirënjohëse që më ka mbrojtur një, dy herë. Arjani më ka thënë rru gaçe dhe e kanë prerë atë pjesë dhe unë kam dal e çmendur. Pasi dola, nuk e kam parë më emisionin, por më kanë thënë se janë për plasur”, u shpreh Shqipja duke shtuar se në të ardhmen do i futet televizionit pasi ka marrë shumë oferta ose politikës.

Top Chanel

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here