Engjelli jot mbrojtes u urdherua nga zoti per te pasur kujdes per ty dhe per te drejtuar jeten tende ne menyren e drejte .Ai te njeh si asnje tjeter duke te shoqeruar ne rrugen e jetes tende ,duke te liruar nga gjerat e keqia dhe duke te dhene bekimin e tij .

Vazhdimisht ai ndjek luften tende ne jete dhe shikon sesi ti vazhdon ne rrjedhen e jetes .Ndaj ka vendosur te te dergoje kete mesazh te forte ,qe ti te mundesh te modifikosh disa gjera ne rrugen tende qe te perfitosh begatine  qe zoti ka vendosur te sjelle ne rrugen tende  .

ENGJELLI JOTE DO QE TI TE MESOSH DISA GJERA SHUME TE RENDESISHME :

Eshte e pa mundur qe ti te marresh bekimin e Zotit  ne te tashmen ,nderkohe qe zemra jote eshte akoma me dhimbje dhe trishtim ,per ato gjera qe ti mendon se nuk te jane realizuar .

Do te beje qe te shikosh ,qe dhe pse perpiqesh qe ta mohosh ,ka shume gjera negative ne ate qe te ka ndodhur shume kohe me pare ,dhe qe vazhdojne  te ndikojne akoma brenda teje  duke vazhduar te vjedhin gezimin tend dhe te ndalojne qe te jetosh te gjitha endrrat qe Zoti ka per ty .

Engjelli jot te kerkon te analizosh zemren tende me me shume kujdes dhe ndershmeri ,dhe aty do gjesh shume gjera qe duhet ti trajtosh apo ti eleminosh nga jeta jote ,per ti dhene fund gjerave qe te lendojne apo te pengojne .

Dhimbje te shkaktuara nga familja jote ,braktisje nga nje partner ,apo tradhetia e miqeve te tu ,te gjitha keto jane disa nga gjerat qe jetojne akoma brenda teje ,qe dhe pse jane shume thelle te fshehura brenda teje po te largojne nga lumturia jote e vertet  dhe nga begatia e zotit  .

Engjellli jot e njoh zemren tende ,dhe njeh gjithcka qe ti nuk duhet te jesh .Ai di per ty me shume sesa ti di per veten tende ,ndaj po te flet tani per te cliruar nga fiksimi jot per te kontrolluar gjithcka e qe duhet tia lesh Zotit qe te luftoje per ty .

Ai te thote se e vetmja menyre per te hapur deren e begatise qe ti deshiron kaq shume dhe do te te sheroje nga gjithcka qe te mundon ,dhe kete mund ta beje vetem Zoti .

Hidhe tutje krenarine dhe ler hapi zemren Zotit duke e lejuar qe te sheroje cdo brenge apo hidherim qe ka hedhur rrenje tek ti dhe qe ti as qe e dije qe keto egzistojne brenda teje ,lere Zotin te te sjelle begatine e shume deshiruar sepse vetem Zoti mund ta beje kete per ty .

 

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here