GREQI

Një tërmet me magnitudë 4.7 është regjistruar mëngjesin e sotëm në shtetin grek.

Sipas informacionneve paraprake nga EMSC, bëhet me dije se lëkundjet janë regjistruar në jug të vendit, por për shkak të madhësisë janë ndjerë edhe në qytetet e tjera.

Thellësia sipas EMSC ka qenë 40 km.

Kujtojmë se Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet, ku kohët e fundit janë regjistruar lëkundje të shumta, që kanë arritur edhe në shkallë më të larta.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

The post Greqia nuk gjen qetësi, lëkundje të forta tërmeti shkundin vendin appeared first on Roba Da Albanesi.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here