Houston Tumlin, aktori që të gjithë e mbajmë mend ndërsa ishte  ylli i filmit Ricky Bobby – Historia e një njeriu që mund të llogariste deri në një. Aktori  bëri vetëvrasje në shtëpinë e tij në Pelham, Alabama, me një të shtënë në kokë që rezultoi fatale. Houston Tumlin ishte vetëm 28 vjeç: bota e kinemasë është në zi për vdekjen e tij.

Lajmi për zhdukjen e aktorit të ri 28-vjeçar u dha nga Timz ,dhe tashmë është konfirmuar për USA Today nga zyra e mjekut, mjek të Shelby County. Vdekja në fakt ka ndodhur  të Martën e kaluar.

Houston Tumlin vdiq në shtëpinë e tij në Alabama nga një plagë vdekjeprurëse me armë zjarri: sipas lajmeve  të para, aktori qëlloi veten. Duket se në kohën e vetëvrasjes e dashura ishte në shtëpi.

Aktori lindi më 27 dhjetor 1992 në Alabama, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai kishte punuar si aktor që kur ishte i vogël: në vitin 2006, në moshën 14 vjeç, ai u bë një yll në filmin Ricky Bobby – Historia e një Njeriu që Mund të numeronte deri  në një.

Në film ai luajti rolin e Walker Bobby, djalit 10-vjeçar të personazhit të Will Ferrell Ricky Bobby në komedi. Janë shqiptuar kaq shumë shaka të paharrueshme.

Aktori vdiq shumë i ri në 23 Mars 2021 në moshën 28 ​​vjeç në Pelham, Alabama, SHBA.

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here