Janë identifikuar autorët të cilët kanë kryer vrasjen e 25 vjeçarit, Fridman Xhaferraj i cili u gjet i mbytur në rezervuarin e Gjancit. Viktima dyshohet se është rrahur për vdekje dhe më pas është hedhur në rezervuar me duar të lidhura. Burime nga policia bëjnë me dije se autori është Lulzim Spahija, si edhe një 26 vjeçar me inicialet K.B. Të dy këta persona janë nga Lushnja dhe janë shpallur në kërkim për vrasjen e 25 vjeçarit, i cili ishte edhe me precedentë të mëparshëm penalë.

shekulli online

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here