Baba Vanga paralajmëron se së Shpejti do Ndryshoj jeta jonë .“Baba Vanga”, e lindur në Bullgari është quajtur “Nostradamus i Ballkanit” për parashikimet e saj.
Deri më tani ka parashikuar saktë ngjarjet si ISIS e Brexit, tani do të njoftoheni me parashikimet e saj që i kishte bërë 23 vjet më parë për vitin 2020.

Ajo gjithashtu parashikoj se do te vije nje dite njerezit do te kene frige te afrohen afer njeri-tjetrit , vellau me vellan do te qendrojn larg dhe do te frigohen te perqafohen dhe kjo dite erdh per shkak te distances 2 metra cdokush fri ksohet nga tjetri . Ajo shkon me tej se njer ezit do ti perngj ajn kafsheve te eg ra do te qendrojn ne fise dhe nuk do te ju lejohet kontakt me njerezit tjere . Parashikimet do mund ti gjeni pasi te kli koni ne re kll em .

Ajo tha se viti 2020 do të jetë i zymtë, me shumë tsunamë dhe tërmete që do të godasin kontinentin.Kështu ndodhi tërmeti në Turqi, ku deri më tani ka shkuar në 35 numri i viktimave.Tërmeti me madhësi 6.8 me qendër në qytetin Sivrice në provincën Elazig bëri që disa ndërtesa të shemben.Tërmeti në Turqi u ndje edhe në Siri, Liban dhe Iran.

Në Kinë, është përhapur “koronavirusi” me epiqendër në Wuhan, ku deri më tani numri i të vdekurve ka arritur në 4637, ndërsa ka infektuar 84,021, dhe totali i të infektuarve në të gjithë botën është 4.330.982 dhe numri i të vdekurve ka arritur në 295.671.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here