Jonida Maliqi njihet per shpenzimet marramendese qe ben per dukjen e saj sigurisht qe edhe shtepia e saj mendohet te jete luksoze dhe e kushtueshme. Ajo ka ndryshuar apartament i cili eshte i persosur sepse ka shume hapesire.

Nga dalja ne tarrace mundesohet nje fushepamje mbreselenese dhe Jonida ne kete apartament kishte mundesine te ndertonte nje dhome vetem per kepucet e saja.

Dallojne edhe atletat e vogla te djalit midis te vetave per te cilat eshte e njohur dhe me pas thote:
“Nami me ka dale mua, por dhe djemte e kesaj shtepie jane ndjekes te modes.”.

Nuk mund te mos ishte kaq gjigand po ashtu edhe dollapi i rrobave ne dhomen e gjjumit.

Ajo qe na ben cudi eshte nje step qe nuk ka zen pluhur pasi Jonida e perdor rregullisht per stervitje.

Ndersa interier-i i shtepise eshte shume i thjeshte dhe minimalist. Ngjyrat qe mbizoterojne jane e zeza, bezha e lehte, e bardha, grija dhe sa per thyerje pak e kuqe. Mobiliet jane praktike pa teperime e ngarkesa ndersa abazhuret jane vepra te mirefillta arti. Cdo gje eshte shume e thjeshte sepse ka pak gjera por jane ato me te nevojshmet.

Ndaj kengetarja thot: “Ishim ne nje mendje me tim shoq qe te kishim vetem gjerat e domosdoshme. I tejmbushim shtepite me sende qe i ze pluhuri, kur ne te vertete nuk i perdorim kurre”

“Une doja vetem nje kend te madh te rehatshem, ku te shtrihesha per qejfin tim”.

Ndersa veranda eshte e madhe dhe lidhet ne jug me nje ballkon te ngushte e te gjate, qe u vjen rrotull dhomave.

Me me shume shume dashuri se cdo dhome tjeter eshte arreduar ajo e Danit. Krevati eshte ne formen e nje ferrari ndersa Jonida tregon se eshte thjeshte sa per ‘dekor’.

“Dani pak e perdor krevatin e tij, fle me ne. Ne kete pike me ka ngjare mua, kam qene vajze mamaje… dhe ‘babaje’ .Deri ne moshen 9-vjeçare e kisha te ligjeruar te flija me prinderit, pastaj, deri 13 vjeç gjumi me zinte gjetke, por çohesha naten dhe u futesha serish prinderve ne shtrat. Dhe Dani e ka trasheguar kete zakon” eshte shprehur Jonida.

 

 

 

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here