Vajza e mitur që ishte zhdukur ditë më parë në Lipjan është gjetur në banesën e një djali të mitur.

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh njofton se viktima dhe i dyshuari janë dërguar në komisariat, ku të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 24 orë.

Është arrestuar i dyshuari i mitur  mashkull kosovar pasi në banesën  e tij është gjetur viktima  fëmijë femër kosovar e cila nga familjarët e saj ishte raportuar si person i zhdukur. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dhe viktima janë sjell në stacion policor. Me vendim të prokurorit  të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 24 orë dhe është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Top Channel

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here