Deniz Evin lindi në 1983 në Kırşehir. Ai e përfundoi arsimin në Departamentin e Aktrimit të Universitetit Hacettepe.

Ai e kishte përvojën e tij të parë të aktrimit me serialin Dolu Dizgin Yıllar, në të cilin ai luajti në 2008, dhe më pas mori një rol në serialin ‘Më fal’.

Transmetuar në Star TV me protagonistë Gaye Turgut Evin, Saim Karakele, Şeyma Korkmaz dhe Murat Danacı janë në kastin e serialit Beni Affet dhe portretizon karakterin e Umut.

Ai per momentin nuk eshte pjese i ndonje seriali apo filmi dhe po jeton nje bashkejetese te lumtur bashke me gruan e tij ‘Baharin’ apo Gaye Turgut Evin.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here