Një tërmet me magnitudë 5.1 goditi provincën qendrore Konya të Turqisë mbrëmjen e sotme.

Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti tronditi rrethin Meram të provincës Konya në orën 20:43 me orën lokale (1743 GMT).

Lëkundja kishte një thellësi prej 6.82 kilometrash (4.2 milje) nën sipërfaqe.

Nuk janë dhënë detaje për viktima apo dëme.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here