Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku është gjetur një vajzë shqiptare pa jetë.

Trupi i pajetë i një 16-vjecareje, është gjetur sot i pajetë në pyllin e oborrit të kishës Profiti Ilia. Mësohet se fillimisht nga policia greke u tha se bëhej fjalë për një grua 30-vjeçare. Por hetimet brenda pak orëve të mëngjesit kanë rezultuar se bëhet fjalë për një 16 vjeçare shqiptare, që banon me familjen e saj në Trikala.

Sipas mediave greke 16-vjeçarja ka marrë god.itje të shumta në fytyrë e trup. Policia deklaroi se të gjitha skenaret janë të hapura, por goditjet e shumta në trup dëshmojnë për një akt krim.inal, gjithësesi do të jetë autopsia që do të thotë fjalën e fundit.

Trupi i paj.etë i 16 vjecares shqiptare u gjet sot nga punëtorët e pastrimit të Bashkisë në oborrin e Kishës. Ajo banonte bashkë me familjen e saj në qendërt të qytetit Trikala. Familja dhe shokë të vajzës janë thirrur nga policia greke për t’u marrë në pyetje, deklaratat e të cilëve pritet të hedhin dritë mbi ngjarjen.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here