Aktorja e njohur turke, Sabina Toziya ka nderruar jete ne moshen 75 vjecare.Dadoja e famshme e serialit Sulejmani i madhërishëm vuante nga një sëmundje e rëndë dhe para disa muajsh ajo u operua per një tumor në kokë.

Lajmin për ndarjen nga jeta të aktores së njohur për disa role në serialet turke e ka bërë publik shkrimtari Bahad?r Denzdener në llogarinë e tij sociale:

I japim lamtumirën Sabina Toziya-s dhe nënës sonë Hayriye Rahman. Zoti e mëshiroftë dhe ngushëllimet tona familjes dhe të dashurve – shkruan Denzdener në mesazhin e tij.

Aktorja u largua nga seriali E ya Dünyaya Hükümdar Olmaz, ku luante rolin e Hayriye Rahman, sezonin e kaluar, për shkak të problemeve shëndetësore.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here