LIBRAZHD

Librazhdi ka festuar këtë të mërkurë nëntori 77-vjetorin e çlirimit.

Përkujtimorja ka nisur me një ceremonie të zhvilluar në qendër të qytetit pranë Memorialit të Dëshmorëve.

Ndërkohë në kuadër të kësaj dite të rëndësishme për Librazhdin zyrtarët e pushtetit lokal dhe veteranët përkujtuan krijimin e brigadës sulmuese dhe heronjtë që dhanë jetën për lirinë e vendit.

Ndërkaq mes veteranëve nuk munguan edhe nostalgjikët e diktatorit Enver Hoxha.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

The post Librazhdi feston Ditën e Çlirimit, nostalgjikët nderojnë Enver Hoxhën appeared first on Roba Da Albanesi.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here