Për shkak të shembjes së sistemit shëndetësor, profesionistët shëndetësorë kanë përgatitur këtë mesazh për njerëzit, në rast se nuk doni të rrezikoni të shkoni në spital menjëherë;
__________
Simptomat shfaqen nga dita e tretë pas infektimit (simptoma virale).
Phase faza e parë;
. Dhimbje trupi
Dhimbje në sy
Ache dhimbje koke
të vjella
Diarre
Rrufë ose bllokim i hundës
Zbërthimi
Djegie në sy
Djegia gjatë urinimit
Ndjenjë e etheve
Throat Gryka e gërvishtur (dhimbje fyti)
veryshtë shumë e rëndësishme të llogariten ditët e simptomave: 1, 2, 3.
Merrni masa para se të fillojë ethet.
Vëmendje, është shumë e rëndësishme të pini shumë lëngje, veçanërisht ujë të pastruar. Pini shumë ujë për të mbajtur fytin tuaj të thatë dhe për të pastruar mushkëritë tuaja.
__________
Phase faza e 2-të; (Dita e 4-të e 8-të) inflamatore.
Humbja e shijes dhe / ose erë
Lodhje me përpjekje minimale
Dhimbje në gjoks (kafaz i kraharorit)
Strengthening Forcimi i gjoksit
Dhimbje në pjesën e poshtme të shpinës (në zonën e veshkave)

Virusi sulmon mbaresat nervore;
Dallimi midis lodhjes dhe gulçimit:
_Mungesa e ajrit është kur personi është ulur – pa bërë asnjë përpjekje – dhe merr frymë;
Lodhja është kur personi lëviz për të bërë diçka të thjeshtë dhe ndihet i lodhur.
__________
Kërkon shumë hidratim dhe vitaminë C.
__________
Covid-19 lidh oksigjenin, kështu që cilësia e gjakut është e dobët, me më pak oksigjen.
__________
Phase faza e tretë – shërimi;
Phase Faza e shërimit fillon në ditën e 9-të, e cila mund të zgjasë deri në ditën e 14-të (rimëkëmbja).
Mos e vononi trajtimin, sa më shpejt aq më mirë!
__________
➙ Suksese të gjithëve!
Bestshtë më mirë të mbash këto rekomandime, parandalimi nuk është kurrë shumë!
Uluni në diell për 15-20 minuta
Pushoni dhe flini për të paktën 7-8 orë.
Pini 1 litër e gjysmë ujë në ditë
Të gjitha ushqimet duhet të jenë të nxehta (jo të ftohta).
Mbani në mend se pH i koronavirusit varion nga 5.5 deri në 8.5.
Pra, gjithçka që duhet të bëjmë për të hequr qafe virusin është të hamë më shumë ushqime alkaline, mbi nivelin e acidit të virusit.
Si;
Banane, Gëlqere → 9,9 pH
Yellow E verdhë limoni → 8,2 pH
Avokado – pH 15,6
Hudhra – pH 13.2
Mango – pH 8.7
Mandarin – pH 8,5
Ananasi – 12,7 pH
Lodër uji – 22,7 pH
Portokalle – 9,2 pH
__________
➙ Si e dini se keni Covid-19?!
kruarje të fytit
Grykë të thatë
Cough kollë e thatë
Temperaturë e lartë
Vështirësi në frymëmarrje
Humbja e nuhatjes dhe shijes
__________
MOS e mbani këtë informacion vetëm për veten tuaj, por jepjani të gjithë familjes dhe miqve tuaj.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here