I gjithë opinioni publik është i tronditur nga tragjedia e Velipojës, ku mbetën të vra.re 4 persona. Mes tyre ishte edhe Musaeni, 19-vjeçari i cili kishte ditën e parë të punës.

Mësuesja e gjimnazit të Musaenit, Valdete Gjyrezi ka postuar foton e ditës së maturës krahas së cilës ka shkruar se e ëma e kishte veshur dhëndër.

“Musaeni yne Sec e veshi e ema Dhander per kte dite Le te gzoje i shkreti Ti bashkohet shoqerise

Se ndau per nje bluze As per nje kollare Ishte veshur bukur Lezet per ta pare Ja kishin dhuruar

Te gzohej jetimi Gzoi e vallzoi Deri ne 11 Se neser fillonte Pune si kamarjer Gezimi tij i pare

Sa te merrte rrogen Nenes ai me vrap Doren do ja shendonte Por kur gzon fukarai

Kur u ba zein E martoi me plumba Kostumi i mbet i ri Nuk e besun shoket Nuk e besoi shkolla

Musaeni mire Qe nuk tremb as “sorra” Ah mor Musaen Sa zemra trishtove Kalove pandemin

E plumbin se mashtrove Nuk ishte faji jot Ishte fati zi S’te ndihmoi drejtesia Por te bani kurban

Dhe kjo asht padrejtsi Qofsh i xhenetit biri yne, Ti o djal i ri”

Ditën e sotme Shkodra i dha lamtumirën e fundit 19 vjeçarit.

netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here