KORÇË

Policia e Korçës ka ndalur një 34 vjeçar, i cili ka marrë para me makinë dy motra.

Sipas uniformave blu ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në rrugën e fshatit Pocestë, Maliq, ky shtetas duke drejtuar mjetin​ tip “Volksëagen”, ka përpl asur dy shtetase të mitura (motra).

Si pasojë është lënduar një 16-vjeçare e cila u dërgua per mjekim më të specializuar në Tiranë dhe një 10-vjeçare, banuese në Korçë, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Në vijim të informacionit paraprak datë 09.11.2021, i cili bën fjalë për një ngjarje rrugore, ju informojmë se specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore, bënë ndalimin në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” të shtetasit G. Zh., 34 vjeç, banues në Korçë, pasi në rrugën e fshatit Pocestë, Maliq, ky shtetas duke drejtuar mjetin​ tip “Volkswagen”, ka përplasur dy shtetase të mitura (motra)

, një 16-vjeçare e cila u dërgua per mjekim më të specializuar në Tiranë dhe një 10-vjeçare, banuese në Korçë, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

The post Mori para me makinë 2 motrat në Korçë, kapet shoferi appeared first on Roba Da Albanesi.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here