Për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajri relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare hera-herës të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-8m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton intensitet deri në deri ne 12-15m/sek.

Masat ajrore më të ftohta me origjinë veriperëndimore do të ulin temperaturat kryesisht në vlerat e mesditës:

në zona malore 5 deri 13 °C në zona e ulëta 8 deri 24 °C në zona bregdetare 11 deri 24 °C

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here