Mjeku i njohur kardiolog Petrit Vargu ka ironizuar lajmin se mjeku Pëllumb Pipero ka shkuar per kurim në Itali.

Ai ka disa jave qe nuk ka bere asnje postim, qe pas infektimit të tij me Covid, fill pas marrjes së dozës së parë të vaksinës Pfzier.

Vargu ironizon kolegët e tij, ndoshta mes tyre edhe vetë Piperon, të cilët deri dje shpreheshin se Covid mund të trajtohej me vitamina dhe suplemente.

Postimi i plotë i Vargut:

Profesor Pipero paska shkuar ne Itali per kurim? Si ka mundesi? Kjo semundje kalon vetem me disa vitamina, paracetamol dhe suplemente, kuisnin disa mjeke te orientuar sic duhej, qe mjekimi i kesaj semundjeje te mos rendonte rimbursimin e sigurimeve shendetesore.

Mos disinformoni popullin! Kjo eshte eshte nje semundje e panjohur dhe e pabese. Jo te gjithe i kane mundesite te kurohen jashte, kur gjendja rendohet. Mesataret e fakultetit mund te fshihen, por protokollet e mjekimit jo. Piperos i uroj sherim te shpejte!

RDA News

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here