Duket si shaka pa kripe por eshte nje ane shume e erret e shoqerise sone per te cilen nuk flitet asnjehere, Kompania ernegjitike shteterore e shperndarjes elektrike shqiptare me elektricistat e saj motorcikllista vjedhin e grabisin cdo minuta ne gjepat e qytetareve shqiptar. Me gjeni vetem nje njeri te vetem qe te kete pasur nje problem, nje difekt apo nje avari ne lidhje me furnizimin me energji elektrike dhe kurre nuk mund te mbaroj pune pa pahuar gjobevenesit me canta lekure te mbushura me vegla dhe motore te vegje.

Sa here ju ka ndodhur qe keta “diversanta” ju dhone “bli kete bli ate dhe ne fund bli dhe kabullin 1500 lek me e pakta nje meter se OSHE nuk ka asnje meter. Si ka mundesi qe kjo Oshe qe mbledh dhe gjobit sa here qytetaret shqiptare nuk ka tel per klientet dhe konsumatoret e saj.

Oshe thote kemi humbje ne rrjet . Po si ndodh humbja ne rrjet. Asnjehere pa bashkepunimin e ” Diversanteve” te saj sepse ata i dine hilet ssi mund te vjedhesh drita. Ata vjedhin , ata gjobisin dhe ata na lene dhe pa drita .

sa here keni bere ankesa bashkeqytetar te mi per mbifaturime, keni vajtuir lart e poshte neper zyra dhe kur me ne fund jeni lodhur keni paguar leket sepse perndryshe ju pret burgu.

O OSHE mjaft me keta diversante. Mjaft i shite telat e bakrit neper dyqane private, furnizoji qytetaret e thejshte dhe sherbeu atyre se boll jeni ngopur.

shkuar redaksise nga qytetari digjital

Netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here