Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme një 27 vjeçarin Petrit Avdiillari, i cili dy ditë më parë qëlloi 3 herë me thikë kunatin e tij Denis Ziu dhe më pas rrahu gruan e tij.

Sipas informacionit të policisë, ngjarja ndodhi në në Laprakë, ku 27-vjeçari goditi me thikë kunatin e tij për motive të dobëta.

Si rezultat i një punë të mirorganizuar dhe të pandërprerë për dokumentimin e ngjarjes së datës 18.02.2021 dhe kapjen e autorit, nga Komisariati i Policisë Nr.6, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.3, u bë e mundur kapja dhe ndalimi i autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, shtetasi P. A., 27 vjeç, banues në Tiranë”, njoftoi policia.

Sakaq, materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Shekulli

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here