Nje grua i është drejtuar psikologes të TheSun për të kërkuar ndihmë për martesën e saj. Ajo ka zënë burrin e saj dhe motren duke bërë seks dhe nuk di si të veprojë, përcjell Bota sot.

Rrëfimi

E dashur DEIDRE: Unë nuk mund të përballojë dhimbjen masi pash burrin tim gjysmë të zhveshur me motren time. Kur më kujtohet ajo pamje ndihem keq. Unë shikova nga dritarja rastësisht, përndryshe unë kurrë nuk do të dyshoja.

Ne kemi qenë të martuar për 11 vjet. Burri im është 37 vjeç dhe punon orë të gjata, nganjëherë edhe natën. Motra ime është 38 vjeç, dy vjet më e madhe se unë. Ajo ka qene besimtare qysh kur mamaja vdiq papritmas dhe nuk mund të besoj se mund te bejë një gjë te tillë. Kjo ndodhi pas një parti familjare në shtëpinë tonë.

Motra ime mbërriti vonë dhe e dehur shkoj për punë. Burri im nuk ishte në punë atë ditë kështu që ai në fakt shkoi për atë atë natë. Ai mezi mund të qëndrojë deri në orën 11 zgjuar dhe i thashë të shkonte në shtrat. Unë mendova se shkoi në shtrat. Por kur e pastrova shtëpinë pasi të tjerët u larguan, unë shikova nga dritarja e kuzhinës dhe e pashë motrën time dhe bashkëshortin tim.Ajo kishte rrobat e saj deri në bel, kështu që ishte shumë e qartë se çfarë kishte ndodhur më parë. U shokova nuk dija çfarë të bëja.

Burri im thotë se nuk e di si e bëri këtë veprim. Ai thotë se më do mua dhe djalin tonë tetë-vjeçar. Nuk mund ta shikoj as motrën time. E urrej atë. Burri im fajëson pijen, por mendoj se kjo është rruga e lehtë për të hequr fajin. Por të gjitha unë i di, ai e ka fantazuar motrën time gjatë gjithë këtyre viteve dhe alkooli vetëm e bëri më të lehtë për të. Kjo nuk do të thotë se ai është i pafajshëm. Unë nuk e di se çfarë të bëj.

Përgjigja e psikologes.

DEIDRE thotë: Përfundimi i martesës dhe jetës familjare për shkak të një incidenti të dehur do të ishte i trishtuar. Por tregoni burrit tuaj se duhet të punojë për të kthyer besimin tuaj, dhe jo vetëm për të thënë se ndihet keq.

Shpjegoni se sa e shqetësuar ndjeheni kur e shihni atë të konsumojë alkool. Nëse bën gabime të tilla pas pijës ai duhet të heq dorë nga pija. Bisedoni me motrën tuaj për këtë. Nëse ajo kërkon falje bindëse, ju mund të jeni në gjendje ta largoni atë imazh përfundimisht nga mendja juaj.

Bota sot perkthyer nga The Sun

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here