Tentoi të hynte në shtëpi përmes oxhakut, mirëpo u bllokua brenda – zjarrfikësit shpëtojnë adoleshenten në Nevada

  32
  0

  Zjarrfikësit në Nevada kanë kryer një shpëtim të pazakontë kur një adoleshente mbeti jashtë shtëpisë së saj dhe u përpoq të hynte brenda duke zbritur përmes oxhakut mirëpo u bllokua brenda.

  Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Departamenti për Zjarrin i Henderson deklaroi në një postim në Facebook se 18-vjeçarja mbeti jashtë nga shtëpia e saj njëkatëshe, dhe u përpoq të hynte brenda përmes oxhakut.

  Zjarrfikësit përdorën një sistem litari për të tërhequr adoleshenten në një ‘operacion’ shpëtimi që zgjati rreth 30 minuta.

  Departamenti deklaroi se e njëjta nuk kishte pësuar lëndime.

  Marre nga Telegrafi

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here