Një tërmet me magnitudë 5.1 preku provincën qendrore Konya të Turqisë mbrëmjen e sotme.

Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti u regjistrua në rrethin Meram të provincës Konya në orën 20:43 me orën lokale (1743 GMT).

Lëkundja kishte një thellësi prej 6.82 kilometrash (4.2 milje) nën sipërfaqe.

Nuk janë dhënë detaje për dëme.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

The post Tërmet i fortë në Turqi appeared first on Roba Da Albanesi.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here