Fax News ka shkuar në banesën e familjes Petanaj në Vlorë, ku djali i tyre Aleksandri, u vra mbrëmjen e djeshme në afërsi të Pyllit të Sodës.
Djali i xhaxhait të të riut që humbi jetën shprehet se 26 vjeçarit i kanë zënë pritë 10-15 veta, me dy makina, teksa ishte duke u kthyer me biçikletë nga puna që bënte në mobileri.

Ai tregon se vëllai më i vogël i Aleksandrit, ishte zënë me disa adoleshentë të tjerë, dhe kjo duket se është bërë shkak për konfliktin fatal të ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Aleksandri po kthehej natën nga Vlora me bicikletë. Kishte qenë në punë në mobileri.
Në pyll të sodës i kanë bërë pritë.
Kanë qenë rreth 10-15 vetë me dy makina. Pasi e kanë sharë dhe goditur disa herë e kanë qëlluar me thikë.

Ai që e qëlloi është shok klase me vëllain e Aleksandrit.
Janë zënë edhe më parë, por gjëra fëmijësh.

Ndoshta kanë dashur ta trembin, nuk e dimë.
Jemi në një lagje me atë që është arrestuar, Gabrielin.

Por me Gabrielin kanë qenë edhe djem të tjerë, të rritur, më makina. Ne nuk e lëmë me kaq.
Na iku djali.
Aleksandri nuk ngacmonte njeri, punonte gjithë ditën në mobilieri.

Ka thënë djali i xhaxhait të viktimës për Fax News.
Të gjendur pranë familjes Petanaj, babai i 26 vjeçarit në gjendje shoku, ka thënë për gazetaren Afrovita Hysaj:

Nuk di ctë them, nuk e besoj.
Djali nuk është kap ndonjëherë me njeri.
Kujtojmë se 26-vjeçari Petanaj u dërgua pas mesnate në spitalin e Vlorës në gjendje të rëndë për jetën, dhe më pas nuk mundi të mbijetonte, ndërsa për ngjarjen u arrestua një 26-vjeçari.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here