Një lajm tragjik u mësua sot. Bëhet me dije se ka humbur jetën mësuesi i matematikes në shkollën “Haxhi Sheh Shamia” Gazjon Rusi i cili prej prej disa ditësh ndodhej i intubuar në spitalin Covid-2 në Tiranë.

Një dite me pare u be apel për ndihme për dërgimin e tij ne spitalet e Turqisë.

Dje familjaret bene apel per ndihme qe i ndjeri te dergohej ne Stamboll per kurim me te specializaur. Mesuesi 39 vjecar mesohet te jete baba i 3 vajzave .Vdelkja  e tij ka trishtuar te gjithe njerzit .nxenesit dhe koleget dhe te gjithe qe e njihnin Gazjonin.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here