Fabricio Pishteli kishte qenë duke ecur në park kur i ishte afruar një person i cili e kishte qëlluar me një plumb në kokë duke e lënë të vdekur në vend dhe ishte larguar më pas mes turmës.

Mediat italiane raportojnë se më e mundshme e vrasjes së ultrasit të Lacios është hakmarrja për një trafik ndërkombëtar droge të përfunduar keq me mafien shqiptare, duke përjashtuar një motiv të lidhur me botën e ultrasit.

Vetëm një muaj më parë “Diabolik”, kishte festuar dasmën e vajzës së tij në një ceremoni madhështore në zemër të kryeqytetit italian.

Ai eshte i njejti vrases qe ne 2020ka bere te njejten menyre Vrasje ne Lokal Tarzanin Tirane te nje trafikanti droge me emrin Selavdi Shehaj.

Dy vite pas krimit ne Rome dhe asaj ne Tirane autoritet kane dale ne perfundimin se autori i ketyre vrasjeve eshte torturuar dhe vrare ne Shqiperi.Asnje i ndaluar asnje i gjykuar per keto ceshtje dhe ketu duket se mbyllet historia.

Netflixalbania

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here